Z okazji Dnia Matki zapraszamy pracujące mamy, a także przedstawicielki i przedstawicieli działów HR oraz liderki i liderów grup pracowniczych wspierających kobiety na wyjątkowy Power Breakfast.
Po raz kolejny spotkamy się na żywo, bo zeszłoroczna eksplozja energii, dumy i radości z bycia w gronie kobiet, które się rozumieją, pokazała, jak wielką moc ma wspólnota.
„Kiedy kobieta zostaje mamą – nawet jeśli wraca do pracy – często jej poczucie wartości i samoocena, doprawione sporą dawką wyrzutów sumienia, nie pozwalają jej dostrzec własnego potencjału. Program #ProudtobeaWorkingMum powstał, by to zmieniać” – mówi Kamila Szalach, współwłaścicielka Femmeritum.
„Potencjał kobiet i mam to wartość nie tylko dla nich samych, ale także dla dzieci, partnerów, biznesu i całej gospodarki” – dodaje Sylwia Ziemacka z Fundacji Share the Care.
Zarejsteruj się już dziś! Liczba miejsce ograniczona.
Kiedy: 28 maja, godziny: 9:00 – 13:00
Gdzie: DEVIRE Al. Jerozolimskie 94
AGENDA:
8:30 – 9:00 | rejestracja gości, kawa i mini poczęstunek
9:00 – 9:20 | Powitanie i wprowadzenie
9:30 – 10:00 | Wystąpienie eksperckie: Mama pracująca wczoraj i dziś: jak ją wspierać skutecznie, a nie tylko pozornie.
Zosia Smełka-Leszczyńska – semiotyczka kultury, psycholożka, doktorka nauk o kulturze i religii, autorka książki „Cześć pracy. O kulturze zapierdolu.”
Mama pracująca wczoraj i dziś: jak ją wspierać skutecznie, a nie tylko pozornie.
Praca matek to w Europie temat z długą historią, dlatego warto prześledzić ewolucję roli kobiet na rynku pracy i odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy dostrzeżono problem z godzeniem tożsamości matki i pracownicy. Jakie rozwiązania legislacyjne oraz trendy kulturowe na poziomie krajów i poszczególnych organizacji wspierają, a jakie przeszkadzają pracującym rodzicom, bo przecież rodzice to nie tylko mamy?
10:00 – 10:30 | Występ improwizowany: 10 legalnych sposobów na to, jak (nie) wrócić do pracy
Agnieszka Matan – Scenarzystka, komiczka z Resortu Komedii, trenerka Szkoły Impro
10 legalnych sposobów na to, jak (nie) wrócić do pracy
Krótki poradnik samozwańczy ekspertki – Agnieszki Matan, która zna się na komedii i nie ma dzieci, ale za to ma wystarczająco dużo czasu, żeby usłyszeć głos matek.
Ten zabawny element naszego spotkania ma na celu obudzenie w uczestnikach twórcę i kreatora. A dobry nastrój wprowadzi nas w klimat odpowiedni do pracy warsztatowej.
10:30 – 11:40 | #ProudMum Twórcy przewodnika dobrych praktyk
Warsztatowa część spotkania poświęcona będzie rozpoczęciu prac nad przewodnikiem dobrych praktyk, skupionym na wspieraniu mam pracujących.
Punktem wyjścia będzie spojrzenie na mamę jako pracownicę – od momentu decyzji o macierzyństwie, przez ciążę, narodziny dziecka, urlop macierzyński i rodzicielski, aż po powrót do pracy. To właśnie doświadczenia kobiet na tych etapach staną się inspiracją i punktem odniesienia dla naszej pracy kreatywnej.
11:40 – 13:00 | Networking z poczęstunkiem na tarasie – Partner Larose Catering